Román

Navždy nebo jen na chvíli?

Nový román Šárky Šiškové je volným pokračováním velmi úspěšné prvotiny A co láska? a obsahuje opět velmi stimulující a inspirující otázku už ve svém titulu.

Román Navždy nebo jen na chvíli? čtenáře od první minuty vtáhne a nepustí do poslední stránky.

Herec a režisér Roman Marad právě dokončil svůj první autorský film „Němé hranice“. Jeho touha po naplnění uměleckých ambicí ho donutí zabývat se svým životem a postoji v něm.

Nakolik jsou oni sami pohlceni tímto uměle vytvořeným světem pro svět skutečný? A nakolik si oni sami uvědomí, že ho vytváří mnohdy na úkor sebe samých…?

Dramatický příběh plný pravdy, reality, kterou neprožívají jen ti, kteří se nechají zvěčnit na filmové plátno.

Protože hledání štěstí má mnoho různých podob a cest… a často k němu nestačí ani mít tvář na lesklé obálce časopisu.

Slova nakladatele

Stejně jako její předešlé knihy A co láska? a Dokonalý život? pokládá i její nový román Navždy nebo jen na chvíli? otázky, na které většina z nás během svého života otevřeně nebo skrytě hledá odpověď.

Všechny tři doposud vydané knihy Šárky Šiškové obsahují silné lidské příběhy ze současnosti. Ani jeden z nich nehledá oporu v prázdných kulisách minulosti. Odehrávají se právě tady a teď. Jsou pravdivé, inspirující, provokující k zamyšlení, nutící položit si otázky na dané téma…

Tento román je zároveň dle slov autorky i jejím tématem. Tvorba a osobní život i pro ni tvoří složitou esenci s různými příchutěmi… Hloubkou, samotou, nekonečným hledáním…

Zatímco v románu Dokonalý život?, který vyšel v srpnu 2019, se autorka věnovala především psychologii postav dvou dospělých bratrů a jejich partnerek, v knize Navždy nebo jen na chvíli? je velký důraz kladen na propojení profesního a osobního života.

Jako jednu složitou nádobu plnou emocí líčí život hlavních postav, jimiž jsou herec a režisér Roman Marad a jeho herecká i životní láska Alice Antlová.

Poprvé se s těmito hrdiny, a nejen s nimi, čtenář setkává v autorčině velmi úspěšné prvotině A co láska? vydané v roce 2018. Román Navždy nebo jen na chvíli? je jejím volným pokračováním, tvořícím zcela samostatný příběh.

Hledání rovnováhy mezi ambicemi a osobním štěstím, neřeší jen hlavní hrdina Roman a jeho Alice, ale všichni protagonisté tohoto románu, kteří se společně pohybují v prostoru medií… filmu, rozhlasu, televize…

Myšlenka prožít znovu se svými postavami další kus jejich života pouze potvrzuje velkou energii a živoucnost děje i postav, které dokáže autorka vytvořit.

Jazyk, kterým autorka vypráví je srozumitelný, přitom velmi barevný, bez jakékoliv snahy o ploché filozofování, poučování či moralizování. Dialogy jsou krátké, břitké, úderné. Děj má velmi dynamický spád, podobný jízdě na horské dráze. Stále vpřed, rychlé změny tempa i směru.

Působivé jsou kurzívou psané ukázky z filmu, o němž hlavní hrdina přemýšlí a chystá jeho premiéru. Tyto filmové obrazy naopak děj zpomalí a odkrývají poetickou duši vypravěče…

Na závěr nečekaná pointa.

Román Šárka Šišková opět doplnila svými ilustracemi na obálce i uvnitř knihy a je příjemné se nad každou zastavit a zamyslet se nad jejím významem pro tu kterou část románu.

Inspirace

Navždy nebo jen na chvíli?

Inspirací pro tento román mi bylo herecké prostředí a prostředí médií, do kterého jsem díky své profesi oděvní designérky nahlédla. Inspirovalo mě k úvahám nad procesem tvorby, nad emocemi, které prožívá každý, kdo přináší na svět něco ze sebe, ze svého nitra… ať už je to malíř, sochař nebo herec, režisér… fotograf.

Každý po svém se ve svém díle odhaluje. A touží po uznání, po přijetí… Toto téma je i mým tématem a inspirovalo mě k napsání tohoto románu, který je volným pokračováním mé prvotiny A co láska?

Román

Nakladatelství Artview edice LITERI

se věnuje vydávání české beletrie

Bylo založeno společností Artview s.r.o. s cílem podpořit vydavatelskou činností autory, kteří mají talent a entuziasmus a přináší do českého literárního prostředí kvalitní původní tvorbu.

román Navždy nebo jen na chvíli?
první vydání červen 2020
kniha: rozměr 220x160mm / počet stran 240 / brožovaná
Tiskárna KODIAK print s.r.o., Zlín
náklad 2 400 ks
ilustrace na obálce i v knize akad. mal. Šárka Šišková
grafická úprava knihy Josef Omelka
jazyková korekce textu Gabriela Hegerová
redaktor Adam Adler
ISBN 978 - 80 - 907093-2-4

Čtěte Není nad vlastní zkušenost


 
UKÁZKA Z KNIHY

strana 13 - 24

 

Koupit na www.siskova.cz

AUTOR

Šárka Šišková Akademická malířka

Akademická malířka Šárka Šišková se narodila 2. února 1966 ve Zlíně. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze.

Debutovala knihou A co láska? vydanou v roce 2018, která u čtenářů vzbudila nečekaně velký zájem. V srpnu 2019 vychází román Dokonalý život?, který napsala při své pracovním pobytu v HongKongu. V červnu 2020 vychází román Navždy nebo jen na chvíli?

Profesní život doposud zasvětila především oděvnímu designu. Její modely se staly součástí stálých světových sbírek Muzea FIT v New Yorku i Uměleckoprůmyslového muzea Praha.

Pracovní i osobní čas tráví mezi Zlínem, Prahou, New Yorkem a Hongkongem, který se silně vtiskl svými kulisami i do její nové knihy.

„Vždycky mě naplňovalo vyprávění příběhů. Má fantazie žije bez omezení a je jedno, jestli maluju obraz, vymýšlím šaty nebo píšu román... Tvorba pro mě znamená největší svobodu, kterou nutně

www.siskova.cz

www.literi.cz

fb. sarka siskova

  • img

Objednávka

Knihu si můžete objednat na fb sarka siskova, e-mailem objednavka@literi.cz V případě e-mailové objednávky nezapomeňte uvést poštovní adresu. Poštovné a balné: 70,- Kč Expedujeme do dvou pracovních dnů od přijetí platby.
KNIHU JE MOŽNÉ TAKÉ ZAKOUPIT NA E-SHOP www.siskova.cz.
Kontakt

kontaktní osoba:
šéfredaktor Mgr. Adam Adler (adler@literi.cz)
Artview s.r.o.
B. Smetany 476
Zlín 763 02
IČ 29911698
DIČ CZ 26911698